wtorek, 27 grudnia 2016

Co to jest kolęda? Jak należy się do niej przygotować? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie na stronie Kolęda (wizyta duszpasterska). Prosimy wszystkich ministrantów o zapoznanie się z zasadami uczestnictwa w wizycie duszpasterskiej na wyżej wymienionej stronie.

10:38, ministrancichrystuskrol , Sprawy organizacyjne
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 grudnia 2016

 

Zbliża się czas kolędy, a więc i czas, w którym ministranci pomagają księżom podczas wizyty duszpasterskiej. Chętnych do pomocy proszę, by do niedzieli dostarczyli mi zgodę od rodziców na takowe kolędowanie oraz o określenie dni, w których tę służbę by chcieli pełnić. Pierwszeństwo co do tej posługi mają Ci ministranci, którzy służyli w miarę systematycznie. Chodzi głównie o gimnazjum i szkołę podstawową. Można wyznaczyć sobie więcej niż jeden dzień. 

Ks.Karol

poniedziałek, 19 grudnia 2016

Zbiórka ministrantów starszych i młodszych odbędzie się w czwartek 22 grudnia o godzinie 16:00. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji młodszym kolegom.

Obecność obowiązkowa. 

16:48, ministrancichrystuskrol
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 listopada 2016

W najbliższą niedziele przeżywamy już I niedziele adwentu.

Więcej informacji o adwencie na stronie Adwent i Roraty.

Przez cały czas Adwentu, w dni powszednie, o godz. 7.00, będziemy odprawiali Mszę Świętą wotywną o NMP – tzw. Roraty.

Ze względu na dzieci, którym przygotowaliśmy specjalne zadania w oparciu o program Małego Gościa Niedzielnego, dla nich, wieczorna Msza adwentowego czuwania będzie o godz. 17.00.

10:04, ministrancichrystuskrol , Informacje z parafii
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 listopada 2016

Zbiórka ministrantów starszych i młodszych odbędzie się w piątek 25 listopada o godzinie 17:30. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji młodszym kolegom.

Obecność obowiązkowa. 

niedziela, 13 listopada 2016


W niedzielę 22 listopada w naszej parafii przeżywamy odpust.

Święto katolickie ku czci Chrystusa Króla; początkowo obchodzone w ostatnią niedzielę października. Reforma soborowa (1969) przeniosła jej termin na ostatnią niedzielę zwykłą roku liturgicznego. 

Uroczystość tę wprowadził do liturgii Kościoła katolickiego papież Pius XI na zakończenie roku jubileuszowego dnia 11 grudnia 1925. Zostało wprowadzone w całym Kościele encykliką Quas Primas. Nowa liturgia (od roku 1969) przeniosła to święto na ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko, co rodzaj ludzki w nadprzyrodzonym i przyrodzonym porządku posiada i czego się spodziewa, ma swój początek i mieć będzie swój chwalebny koniec w Jezusie Chrystusie.

Uroczysta asysta odbędzie się na sumie o godzinie 11.30. Wszystkich ministrantów serdecznie zapraszamy.

Odpust Parafialny- podział
1. cześć-msza święta
Ewangeliarz: Mateusz Klimczak
Komentarz (wstęp): Mateusz Biesiada

I czytanie: Parandyk Marceli

II czytanie: Karbownik Marcin
Modlitwa Wiernych:
Służenie na Mszy świętej będzie rozdzielone przed mszą.
Welon-
2. cześć- procesja
Krzyż- Bartek Pać
Akolici- Tomek Wojcieszyński, Mateusz Korban
Kadzielnica- Mateusz Pedrycz
Łódka- Tomek Pedrycz 

Próba odbędzie się  w piątek 18 listopada o 17:30. Obecność obowiązkowa. 

16:37, ministrancichrystuskrol , Informacje z parafii
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 października 2016

Kościół wspomina w tym dniu nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, których życie nacechowane było świętością. Kościół widzi w nich swych orędowników u Boga i przykłady do naśladowania.

1 listopada ludzie przychodzą na cmentarze, aby zapalić znicze i pomodlić się za zmarłych. Jest to też święto obchodzone przez część innych wyznań, a także zwyczaj praktykowany przez osoby bezwyznaniowe i niewierzące, mający być wyrazem pamięci oraz oddania czci i szacunku zmarłym.

Następnego dnia po Wszystkich Świętych (2 listopada) obchodzony jest dzień wspominania zmarłych (Dzień Zaduszny). Dla chrześcijan jest to dzień modlitw za wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, ale przebywają w czyśćcu i potrzebują modlitwy, by mogli dostąpić zbawienia.

W sposób szczególny w te dni pomódlmy się za zmarłych księży, którzy pracowali w naszej parafii, siostry zakonne oraz ministrantów. 

19:16, ministrancichrystuskrol , Informacje z parafii
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 33


Dodatkowe linki

Strefa reklamLicznik